piątek, 21 października 2016

Polskie Wesele wg Dandi Dance

Kto mnie zna pewnie zdziwiony jakie dandi? Jakie znowu dance?
Brzmi jak disco polo?

Bo tak ma być!


Dandi Dance to discopolowy zespół niemalże z sąsiedztwa, a dokładnie z sąsiedniego powiatu żnińskiego. I właśnie ten powiat promują w swoim najnowszym teledysku "Polskie Wesele".
Dlaczego o tym piszę?
Otóż miałam niebywałą okazję uczestniczyć w narodzinach teledysku do tego singla.
Niesamowita organizacja i niejeden mógłby się uczyć od Dominiki, czyli wokalistki tego zespołu, jak zarządzać pracą na planie.A plan był prosty - pokazać w klipie wesele w obrządku pałuckim.
I udało się - od suto zastawionych tradycyjnym jadłem stołów po oryginalne pałuckie stroje, a nawet suknię ślubną, w której lata temu pewna Paluczanka ślubowała!

Teledysku jeszcze nie zobaczycie, ale możecie obejrzeć jak go zrobiono - a jest co oglądać:)
Przy okazji pochwalę się, że zaznaczyłam swój akcent, a wszystko za sprawą Masarni Władysławowo Zawistowski, bo to właśnie wędliny tej masarni wzbogacają tło teledysku.Zwłaszcza Kiełbasa Polska, która stała się ulubionym weselnym gadżetem Panny Młodej - zresztą co się dziwić, skoro smakuje jak dawniej. Kiełbasa, nie Panna Młoda;)

Całe przedsięwzięcie godne podziwu, a organizacja dopięta na ostatni guzik, czego efektem będzie naprawdę profesjonalny teledysk. Warto wspomnieć, że cała inicjatywa ma wsparcie Starostwa Powiatowego w Żninie, oraz Urzędów Miasta Żnin i Łabiszyn. 


Koniecznie muszę wspomnieć o niesamowitym Krzysztofie Leśniewskim, bo to właśnie on wpadł na pomysł, by pokazać, jak kiedyś obchodzono pałuckie wesela. Krzysztof  jest autorem książki "Kuchnia Pałucka" i to własnie w tej książce możecie znaleźć przepisy na tradycyjne jadło z Pałuk.
Ze swojej strony życzę Dominice i Danielowi wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, bo jestem przekonana, że tym przebojem utorują sobie  drogę do sławy.Kto wie, może kiedyś słowa ich piosenki będzie śpiewać cała Polska przed ekranami TV, a oni sami, w czasie o kilka milisekund wcześniej - na żywo podczas kolejnej Sylwestrowej Nocy Przebojów;)
Making Of z teledysku Polskie Wesele Dandi Dance obejrzyjcie koniecznie, bo to kawał naprawdę profesjonalnej roboty!2 komentarze:

  1. tak jest! muzyka i wiejski stół. uwielbiam takie klimaty:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Widziałam, wszystko zapowiada się super :-) prawdziwe wesele :-)

    OdpowiedzUsuń